Full Stack Developer:  Хто Це, Чому Багато Людей Вважають Цю Професію Міфом І Як Їм Стати?

Англійська мова має бути на рівні Intermediate і вище. Висловіть свою думку стосовно ситуації описаної в матеріалі, або читайте що думають інші з цього приводу. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв’ю, огляди трендів, лайфхаки. Багато різних курсів від Harvard, Microsoft тав інших відомих організацій, включаючи ті, що дають можливість пройти професійну сертифікацію.

Особливо, коли йдеться про розробку не повноцінного продукту, а MVP. Ця професія має великий (один із найбільших) попит в IT-індустрії, обумовлений потребами компаній у спеціалістах, які можуть працювати з різними технологіями й управляти всіма аспектами розробки вебзастосунків. Якщо співбесіда відбувається на конкретний проєкт, то рекрутерам бажано дізнатися і про хобі, уподобання людини. Це допоможе зрозуміти, наскільки їй буде комфортно в команді. Також зазвичай ми дивимось на те, наскільки людина зацікавлена в зростанні в обраному напрямі, чи не розглядає фахівець можливість змінити вектор або технологію найближчим часом.

Тобто фактично продемонструвати конкретні кроки, зроблені на шляху до позиції джуніора. На посаду Junior Front-end Developer ми розглядаємо спеціалістів, які закінчили курси. Перевага, якщо у кандидатів була додаткова технічна освіта та знання математики. Серед теоретичних знань виділяємо TypeScript, React.js, Git та розуміння браузерних технологій — HTTP, cookie, local storage, cors тощо. Важливо відзначити, що заробітна плата є лише одним з аспектів компенсаційного пакета. Участь у технічних конференціях, мітапах, хакатонах або інших заходах може відкрити вам нові можливості, якщо ви зможете налагодити зв’язки з людьми з ІТ-індустрії.

Питання Й Відповіді

Зробили світлу й темну теми інтерфейсу, а також додали можливість змінити мову. Онлайн-магазин, де традиційна вишиванка оживає з новою родзинкою і стилем. Студенти зверстали сторінку в темній темі, додали легку анімацію та декоративні елементи. Колекцію одягу представили у каталозі з цінами, також не забули про відгуки й форму для замовлень. Завдяки своїй простоті, сайт знову закохує нас в українську культуру.

  • Стати фул-стек розробником — це процес, який вимагає від вас часу, навчання та практичного досвіду.
  • Для Junior Devops вимагають DevOps, CI/CD, Jenkins, Git, базово знати сучасні “хмарні” системи.
  • Junior JavaScript Developer має знати синтаксис JavaScript, базові концепції ООП, алгоритми й структури даних, основні шаблони проєктування.
  • Наприклад, MongoDB та Redis останнім часом часто використовують як кеш.
  • Це забезпечить основу, на якій ви зможете побудувати свою кар’єру.

Базове розуміння принципів роботи з Docker буде відчутним плюсом для кандидата. Це допоможе краще зрозуміти, як далі використовуватиметься продукт, і одночасно підвищуватиме ефективність команди. Junior Python Developer варто звернути увагу на роботу з базами. Важливо розібратися, як працюють реляційні бази, чим вони відрізняються, оскільки різні задачі потребують використання різних інструментів. Найпопулярнішим нині є PostgreSQL, також часто можна помітити MySQL, SQLite.

Новачків з досвідом до року — майже не шукають (3%). Перше, на що звертає увагу інтерв’юер, це доречний зовнішній вигляд кандидата. Оскільки більшість співбесід тепер відбуваються онлайн, важливо дбати ще про бекграунд і відсутність зайвого шуму під час співбесіди.

Плюси І Мінуси Професії Full-stack Developer

Якщо ви вирішили, що ця професія може бути для вас цікавою, я порадив би ряд книжок і ресурсів, які допоможуть вам розширити свої знання та навички в цій сфері. Насправді, це залежить лише від вас та того, чи володієте ви необхідними технічними знаннями та бажанням вчитись. Це універсальний розробник, що має майстерно володіти усіма стеками. Насправді, в цьому огляді ви бачили, що можна глибоко спеціалізуватись на декількох ключових стеках. Проте це не скасовує знання на доброму рівні інших стеків. Важливим є певний “метч” між кандидатом і технічним спеціалістом, що проводить співбесіду, адже зазвичай ці люди разом працюватимуть на одному проєкті, тому краще, щоб вони мали схожий набір цінностей та поглядів.

які Soft Skills та Hard Skills потрібні Full Stack Developer

Під час спілкування для компаній важливі вмотивованість і проактивність кандидата. Для ознайомлення з Django можете використати https://wizardsdev.com/ офіційний посібник “Написання вашої першої програми Django”. Для ознайомлення з Flask – посібник Мігель Грінберг.

Обов’язки І Задачі

Якщо світлина у дуже неформальному стилі (фото зі спортзалу, до прикладу) або поганої якості — її краще не додавати. Для посади Junior DevOps спеціаліст повинен мати рік комерційного досвіду, знати Docker, Kubernetes, AWS Console, а також мати досвід з Git та Bash Scripting. Для Junior Devops вимагають Full Stack Developer вакансії DevOps, CI/CD, Jenkins, Git, базово знати сучасні “хмарні” системи. Також мати досвід роботи на комерційних проєктах за спеціальністю від півтора року та добре володіти усно та письмово англійською мовою. Зараз практично неможливо уявити роботу з вебсайтом без базових знань HTML та JavaScript.

До того ж, тільки у США очікується 1,four млн незаповнених вакансій за цією професією. Вибачте, але коли при відбірі мені з досвідом перекладача кажуть що англійська в мене навіть не аппер, то мабуть тести в чомусь не дороблені. При цьому “прикрашати” свої досягнення не варто. Оцінюємо навички комунікації, наскільки легко людина веде діалог, чи не боїться ставити запитання тощо.

Навчайтесь Навіть Без Світла

Важливо мати досвід у програмуванні в Linux чи Windows, а також із системами управління базами даних, базово знати контейнеризацію. У компанії відбирають резюме за тим, чи є комерційний досвід роботи з необхідними технологіями. У компанії для позицій рівня Junior стажування не є валідним, також не розглядають резюме взагалі без досвіду чи з досвідом лише на навчальних проєктах. Резюме повинно бути чітко структурованим, вказаний термін роботи у попередній компанії, опис проєкту, на якому працював кандидат, технології, які він використовував на практиці. У розділі abstract мають міститися ті технології, за якими кандидат має впевнені теоретичні та практичні знання.

які Soft Skills та Hard Skills потрібні Full Stack Developer

Для Ruby-кандидата важливо мати практичний досвід з HTML, CSS та JavaScript і практичні навички з Ruby on Rails та RSpec, розуміння Scrum та Git. Junior Javascript Developer повинен мати базові поняття типів та конструкцій мови програмування, розуміти ООП, володіти одним фреймворком (Angular, React), базово розуміти HTTP та мати навички роботи з HTML/CSS. Junior-спеціаліст має знати, як писати читабельний код, а ще розуміти базові принципи програмування, поняття рефакторингу та чому потрібно писати чистий код. Мати уявлення про алгоритми й те, коли їх використовують. Junior Java Developer має знати синтаксис Java 8, орієнтуватись в об’єктноорієнтованому та функціональному програмуванні, розуміти List, Map, Set, Queue, Array тощо.

Робиш Дз, Отримуєш Фідбек Від Ментора

Важливими є досвід роботи з Linux-оточенням, вміння працювати з системами контролю версій (Git, SVN, Mercurial тощо), базові знання електроніки, аналогової та цифрової схемотехніки. Junior JavaScript Developer повинен розуміти принципи роботи вебзастосунків, знати та вміти використовувати HTML-теги, зображати текстову інформацію, таблиці, списки, працювати з формами. Необхідними навичками є застосування CSS для форматування контенту, створення макетів сторінки, зокрема з адаптацією до екранів різного розміру. Корисними будуть онлайн курси з Full Stack Development із закріпленням ментора та гнучким графіком. Особливо корисно, коли у розклад включаються практичні проєкти (наприклад, University of Phoenix дуже вміло включає в розклад командну роботу над проєктами).

які Soft Skills та Hard Skills потрібні Full Stack Developer

Ну а закінчується робочий день здебільшого підготовкою до наступного, виконанням останніх завдань і плануванням наступних пріоритетів. Full Stack Developer (далі FSD) — це розробник, який має досвід в розробці Back-end та Front-end. Знань цього фахівця має бути достатньо для реалізації проєкту на достатньому рівні. Важливо розуміти, чим цікавиться кандидат поза роботою, оскільки людина має зберігати work-life steadiness, дотримуватися графіків і таким чином не доводити себе до професійного вигоряння. Як варто поводитись, якщо ви не знаєте відповіді на запитання.

які Soft Skills та Hard Skills потрібні Full Stack Developer

Як пише DOU, частіше FSD стають Back-end-розробники, яким доводиться розбиратись у Front-end. Якщо ж Front-end-розробник розпочне розбиратись в Back-end, то йому буде набагато складніше. Якщо важливе рішення залежить від точки зору Full Stack Developer, то існує ймовірність, що це рішенні буде помилковим. Або успіх або невдача у реалізації рішення буде залежати від рівня навичок розробника. Бюро трудової статистики США (U.S. Bureau of Labor Statistics) дослідило, що до 2024 року кількість робочих місць за FSD зросте зі 135 тис. Одиниць на момент розрахунку до 853 тисяч місць.

А ще у Сашка божественний голос, як у рекламі Баунті. 3 роки програмує на Java, four роки – на JavaScript/TypeScript. Володіє військовою технікою рукопашного бою, яку, на щастя, ще жодного разу не застосувала на заняттях. Спочатку користувач бачить слайдер із бестселерами, потім – інформацію про компанію та асортимент годинників. Фішка сайту – технічні характеристики, які відкриваються при наведенні курсора на продукт. Професія Full-stack Developer викликає неабиякий інтерес у тих, хто мріє почати карʼєру в IT.